HEADER WIDGET
PRIMARY WIDGET
primary

Slováci a srdcovocievné ochorenia

O nás Diskusné Fóra Zdravie Srdcovocievne ochorenia Slováci a srdcovocievné ochorenia

Označené ako: ,

Táto téma obsahuje 1 odpoveď, má 2 hlasy, a bola naposledy aktualizovaná používateľom  hcy – poradca pred 4 rokmi, 5 mesiacmi.

Zobrazujú sa 2 príspevky - 1 až 2 (z celkového počtu 2)
 • Autor
  Príspevky
 • #72

  sarah
  Účastník (Participant)

  Faktom ostáva, že Slováci najčastejšie umierajú na srdcovo-cievne ochorenia. Rizikové faktory podľa neho nebolia a nemajú príznaky, preto ich ľudia ignorujú a stále nám neklesá počet nových infarktov a mozgových porážok.Choroby srdca a ciev postihujú až tretinu z celkového počtu poistencov. S vekom tento podiel prudko rastie, a to už pomerne zavčasu. Z necelých 10 % u 20-24 ročných, na 31 % v prípade 40-44 ročných, 55 % (50-54 roční), 76 % (60-64 roční) až na 90 % po sedemdesiatke. Až deväť z desiatich Slovákov má minimálne jeden rizikový faktor pre vznik nejakého kardiovaskulárneho ochorenia. Hlavnými faktormi, ktoré spôsobujú srdcovo – cievne ochorenia je fajčenie, nedostatok fyzickej aktivity, nadváha a obezita, vysoký krvný tlak, vysoká hladina cholesterolu alebo celkovo zlá životospráva.Tomu, že Slovákov trápia problémy so srdcom a vysokým krvným tlakom, nasvedčuje aj rebríček najpredpisovanejších liekov. Šesť z desiatich liekov je určených na liečbu ochorení kardiovaskulárneho systému.

  #412

  hcy – poradca
  Účastník (Participant)

  Zaujal ma tento názor na úmrtnosť Slovákov.Súhlasím s vymenovaním faktorov ochorenia, až na dva – vysoký krvný tlak a vysoká hladina cholesterolu, toto sú už dôsledky vysokej hladiny homocysteínu v krvi.
  Tento pojem je ľuďom neznámi a lekármi ignorovaný.
  Aké by to bolo, keby lekár pri preventívnej prehliadke zisťoval hladinu hcy v krvi pacienta a snažil sa B-vitamínmy ju znížiť ?
  Je to iba fantázia niekoľkých jedincov ako napr. Mudr Karel Erben a jeho následníci.
  Verím, že pojem homocysteín sa dostane do povedomia Slovákov.

Zobrazujú sa 2 príspevky - 1 až 2 (z celkového počtu 2)

Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.