HEADER WIDGET
PRIMARY WIDGET
primary

Ekzém

Táto téma obsahuje 2 odpovede, má 3 hlasy, a bola naposledy aktualizovaná používateľom  Alexandra pred 5 rokmi, 5 mesiacmi.

Zobrazujú sa 3 príspevky - 1 až 3 (z celkového počtu 3)
 • Autor
  Príspevky
 • #118

  Erik
  Účastník (Participant)

  Už niekoľko rokov mám atopický ekzém. Neužívam žiadne lieky a odmietam prijať vyjadrenie mojej kožnej lekárky, že je údajne „nevyliečiteľné a mám sa stým naučiť žiť“. Striedajú sa lepšie a horšie obdobia, avšak ešte sa mi nepodarilo dospieť do bodu, kedy by som si povedal, že áno už som z toho vonku.
  Prosím máte niekto dobrú skúsenosť s nejakým produktom, kúrou alebo niečím, čo vám pomohlo, zabralo?

  #124

  Betty
  Účastník (Participant)

  Erik moja bývalá kolegyňa mala taktiež ekzém. Neužívala lieky, ale mala prísnu diétu. Jedla len to čo si sama urobila a také veci ako klíčky, surovú zeleninu, tofu a podobne. Naozaj mala veľmi striktnú stravu. Sladkosti snáď vôbec nikdy, ani alkohol. A vravela, že keď sa takto stravuje, nemá s ekzémom problém.

  #126

  Alexandra
  Účastník (Participant)

  Erik, ekzém je väčšinou definovaný ako prejav alergickej reakcie tela, v snahe odstrániť jeho vyvolávajúcu príčinu. Veľkú rolu zohrávajú nie len rodinné predpoklady, ale môžu ho spúšťať aj niektoré potraviny: orechy, korenené jedlá, ovocie, vajcia, mliečne výrobky, ale aj látky dennej potreby, napr. saponáty, vlnená látka, prach, zvieracia srsť alebo peľ z rastlín. Keď nezabrala klasická medicína, môžeš vyskúšať prírodnú alternatívu. Pri bylinkách sa však vypláca opatrnosť, pretože niekomu môžu zabrať, inému stav zhoršiť. Ekzémy sú spojené s nedostatočnou činnosťou obličiek a neznášanlivosťou mliečnych bielkovín. Odporúčam ľadvinový čaj, ktorý sa dá kúpiť v lekárňach, alebo namiešať z troch dielov zlatobyle obyčajnej, jedného dielu horčiaka štiavolistého, jedného dielu stavikrvu vtáčieho a jedného dielu prasličky roľnej.Pomáha aj kúpeľ z ovsených vločiek a otrúb.Alebo sa skús natierať rakytníkovým olejom alebo konopnou masťou.A tiež som niekde čítala, že stav alergií zlepšuje aj Bowenova masáž.

Zobrazujú sa 3 príspevky - 1 až 3 (z celkového počtu 3)

Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.