HEADER WIDGET
PRIMARY WIDGET
primary

Čo najviac škodí štítnej žľaze

O nás Diskusné Fóra Zdravotné problémy (choroby) Štítna zľaza Čo najviac škodí štítnej žľaze

Táto téma obsahuje 1 odpoveď, má 2 hlasy, a bola naposledy aktualizovaná používateľom  Alexandra pred 5 rokmi, 5 mesiacmi.

Zobrazujú sa 2 príspevky - 1 až 2 (z celkového počtu 2)
 • Autor
  Príspevky
 • #113

  Martina
  Účastník (Participant)

  fajčenie,
  stres,
  nedostatok jódu a selénu,
  nedostatok spánku,
  poškodenie niektorými liekmi (obsahujúcimi sulfónamidy, salicylany, nesteroidné protizápalové lieky, psychofarmaká a iné),
  rádioaktívne žiarenie,
  vírusové a bakteriálne infekcie.

  #125

  Alexandra
  Účastník (Participant)

  Štítna žľaza je veľmi dôležitý, pre organizmus nevyhnutný orgán, ktorý prostredníctvom svojich hormónov ovplyvňuje mnoho orgánov a systémov v tele. Má metabolický účinok, stimuluje rast a vývoj, pôsobí na nervový systém, svalstvo, ovplyvňuje činnosť srdca a iné. Na problémy so štítnou žľazou, nás môžu upozorniť tlak či bolesti v krku, alebo ťažké prehĺtanie. Zväčšenú štítnu žľazu, ľudovo hrvoľ, možno nie vždy rozoznať na prvý pohľad. Hrdlo nemusí byť opuchnuté, lebo hrvoľ môže rásť aj dovnútra. Mnohé ďalšie príznaky sú nenápadné a nemusíme si ich hneď všimnúť.Ak sa obávate toho, čo najviac škodí štítnej žľaze, mali by ste obmedziť až úplne upustiť od: fajčenia, stresov, jód v soli, do ktorej sa pridáva, je tiež v anorganickej forme, podobne je to aj v jódovanej vode. Telo ich v tejto podobe vie prijať ale veľmi namáhavým enzymatickým procesom a v konečnom dôsledku je málo využiteľný. Jód v anorganickej forme pri predávkovaní dokonca škodí a to tak, že väčšine ľudí spôsobí zablokovanie funkcie štítnej žľazy t.z. vznik hypofunkcie a u niektorých spôsobí naopak hyperfukciu štítnej žľazy.
  Štítna žľaza sa postupne zväčšuje, sprievodnými príznakmi sú: únava, chudokrvnosť, opuchy viečok a rúk, chrapot, dýchacie ťažkosti, zmeny hlasu a bledá, studená a suchá koža.

Zobrazujú sa 2 príspevky - 1 až 2 (z celkového počtu 2)

Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.