HEADER WIDGET
PRIMARY WIDGET
primary

Ako na Vás pôsobí umenie?

O nás Diskusné Fóra Pôsobenie umenia Abstraktné umenie Ako na Vás pôsobí umenie?

Označené ako: , ,

Táto téma obsahuje 2 odpovede, má 3 hlasy, a bola naposledy aktualizovaná používateľom  Erik pred 5 rokmi, 7 mesiacmi.

Zobrazujú sa 3 príspevky - 1 až 3 (z celkového počtu 3)
 • Autor
  Príspevky
 • #48

  admin
  Keymaster

  Napíšte nám niekoľko poznatkov, ako na vás pôsobí umenie.

  #67

  kenla
  Účastník (Participant)

  Ja by som chcela napísať ako na mna pôsobí umenie vo farbách, pretože verím, že farby veľmi ovplyvňujú našu náladu. Farby červenej oblasti farebného spektra sú známe ako teplé a patria tu červená, oranžová a žltá. Tieto farby vyvolávajú emócie od pocitu tepla a pohodlia, k pocitom hnevu a nepriateľstva. Farby na modrej strane spektra sú studené a patria tu modrá, fialová a zelená. Tieto farby sú opisované ako pokojné, ale ovplyvňujú aj smútok či ľahostajnosť.
  Ďalším prvkom umenia, ktorý veľmi pôsobí na ľudí je hudba. A na každého pôsobí rôzny druh hudby rôzne. Hudba zasahuje ľudí, či chcú alebo nechcú. Napríklad: niekoho klasická hudba ukľudňuje, pomáha mu pri koncentrácii, oddychu, iní ju nemôžu ani počuť, lebo ich nudí, nezaujíma, alebo sa im proste hnusí. A tak je to so všetkými druhmi hudby.A čo hudba dokáže? Prakticky všetko. Človeka nervózneho, strémovaného, nahnevaného alebo so zlou náladou môže správny typ hudby priviesť do úplnej pohody, nesprávny typ môže zase niekomu v relatívnej pohode úplne pokaziť náladu. Používa sa pri rôznych liečeniach ako dôležitá zložka, bez ktorej by sa neobišli.

  #117

  Erik
  Účastník (Participant)

  Ja som veľkým fanúšikom abstraktných malieb. Čítal som veľa poznatkov o tom ako farby vplývajú na psychiku, preto sa snažím veselými farbami čo najviac obklopovať. Najkrajšie farebné variácie však dokáže vyčarovať práve príroda, preto ak ste v prírode všímajte si pozornejšie jej prvky.

  Odkedy som začal chodiť s otvorenými očami a viac vnímať prírodu ako takú, vždy ma dokáže niečo neuveriteľne ohúriť. Či už je to farba listov, trávy, tvar stromov, hocijaká takáto „blbosť“. Možno to znie ako klišé, ale keď sa vám takéto drobnosti dostanú do pozornosti, uvedomíte aká úžasná je naša krajina a že tento svet možno nie je až taký tragický. 🙂

Zobrazujú sa 3 príspevky - 1 až 3 (z celkového počtu 3)

Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.