HEADER WIDGET
PRIMARY WIDGET
primary

Ako na to?

Táto téma obsahuje 1 odpoveď, má 2 hlasy, a bola naposledy aktualizovaná používateľom  Lienka32 pred 5 rokmi, 5 mesiacmi.

Zobrazujú sa 2 príspevky - 1 až 2 (z celkového počtu 2)
 • Autor
  Príspevky
 • #115

  Zuzana
  Keymaster

  Dobrý deň, skúšala som si spraviť 1-dennú očistu. Nič som celý deň nejedla, iba som pila čistú vodu. Nič fyzicky náročné som v ten deň nerobila, len som sa učila na skúšku. No večer na mňa prišla taká nevoľnosť, až som mala pocit na zvracanie, prišlo mi veľmi ťažko. Nakoniec som zjedla kúsok pečiva, čo som mala po ruke a potom som sa cítila už v pohode. Máte s tým niekto skúsenosť?
  Čítala som o nesmierne blahodárnych účinkoch na telo pri pravidelných pôstoch, preto by som ich rada zaviedla do života, bojím sa však teraz to znova skúsiť.

  #119

  Lienka32
  Účastník (Participant)

  Ja som mala presne podobnú skúsenosť :D. Večer som už nevydržala a zjedla jablko, lebo som mala pocit, že odpadnem. V tvojom prípade by som hlavne rada poznamenala, že učenie sa na skúšku nie je žiaden relax. Vyžaduje si veľmi veľa duševnej energie. AJ keď máš pocit, že iba sedíš na zadku a niečo si opakuješ, ale v skutočnosti pracuješ na plné obrátky a aj mozog potrebuje veľa cukru. A keď robíš takéto očisty, hlavne v začiatkoch si treba vybrať deň, kedy nemáš nič náročné v ten deň.
  Ja som tiež veľký fanda takýchto pravidelných pôstov. U mňa je jednodňový pôst na programe už každý týždeň. Takže určite sa neboj ísť do toho. Myslím si, že by ti veľmi mohlo pomôcť aj to, keby si ešte niekoho nahovorila a spolu by ste absolvovali takýto pôst. Môžeš sa podeliť s niekým o pocity, priebeh, strachy a vzájomne sa podporiť, čo je dobré na psychiku.
  Čo sa týka tej nevoľnosti, ako som aj sama na sebe zistila, je to len obyčajná reakcia tela. Tela závislého na jedle :). Takže ja to nazývam „absťák“. :D. Ak chceš môžeš začať aj trocha lajtovejšie, a to tak, že budeš celý deň jesť iba nejaké ovocie, prípadne piť šťavy. Aj keď sa to za pôst nepovažuje, ale môže ťa to naň pripraviť a možno ho budeš potom lepšie znášať.
  A čo sa týka tých reakcií tela, tak tie ešte len zažiješ ak vyskúšaš aj 3-dňový pôst. Telo totižto konečne dostane v takýto deň šancu začať sa čistiť a preto je zaplavované veľkým množstvom toxínov. To máš tak aj pri rôznych diétnych alebo detoxikačných kúrach. Najprv sa ti stav zhorší v dôsledku uvoľňovania toxínov, ale potom sa zlepší. Takže nemusíš sa báť, ak nejaký prejav príde, že to je zle. Práve naopak. Mňa napríklad pri dlhodobejších pôstoch na druhý deň neskutočne bolí hlava. Ale potom to samo odzneje.
  Takže vyber si pokojný deň, relaxuj, vezmi ešte niekoho so sebou a kľudne choď do toho! Naozaj výsledok stojí za to. 🙂

Zobrazujú sa 2 príspevky - 1 až 2 (z celkového počtu 2)

Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.